Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!

Zaciski

Sortuj według

ZACISKI

Zacisk to jeden z ważniejszych elementów hulajnogi. Odpowiedni zacisk jest kluczowy do prawidłowego działania każdego systemu kompresji. Zaciski dzielą się na: zaciski czterośrubowe oraz dwuśrubowe.


DO CZEGO JEST ZACISK CZTEROŚRUBOWY I DWUŚRUBOWY?

Zaciski czterośrubowy zapewnia silniejsze mocowanie, przez co hulajnoga nie wymaga częstego serwisu eliminującego luzy. W porównaniu z zaciskami dwuśrubowymi, są jednak cięższe, dlatego wyboru dokonujemy zawsze zgodnie z naszymi priorytetami oraz stylem jazdy.

Obecnie najczęściej kupowane są zaciski dwuśrubowe. Zawdzięczają to swojej niskiej wadze, która jest istotna dla większości riderów. W związku z tym producenci wypuszczają na rynek wiele ciekawych i innowacyjnych konstrukcji zacisków dwuśrubowych, a ich wybór jest ogromny.


JAKI ZACISK DO MOJEJ KIEROWNICY?

Przy wyborze zacisku zawsze bierzemy pod uwagę resztę posiadanego osprzętu. Zacisk musi być zgodny z systemem mocowania pozostałych elementów i rozmiaru kierownicy.

Zaciski występują na kierownice o dwóch średnicach zewnętrznych: standard oraz oversized. Pod systemy ICS, HIC oraz IHC stosujemy zaciski dwuśrubowe. Natomiast pod system SCS wspomniany czterośrubowy. To samo tyczy się typu kierownic.

Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV