Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!

Hamulce

Sortuj według

HAMULCE

Hamulce są elementem bezpieczeństwa. To dość oczywisty fakt. Nieoczywiste jest jednak to, że wcale nie chodzi o hamowanie. Głównym zadaniem hamulca jest wyeliminowanie ryzyka zajścia sytuacji, w której stopa ridera wpada w przestrzeń końcową decka i ma bezpośredni kontakt z kółkiem. W takiej sytuacji rider może niebezpiecznie upaść na plecy, a hulajnoga zgodnie z inercją ucieknie do przodu. Poza aspektem zdrowotnym, hamulec w takiej sytuacji zabezpiecza także obuwie użytkownika, przed niszczeniem się od tarcia o koło.


JAKI HAMULEC DO MOJEJ HULAJNOGI?

Hamulec dobieramy zawsze do podestu. Każdy producent posiada swój system hamulców. Jeśli posiadasz deck konkretnego producenta, kupujesz hamulec tej samej marki. To samo tyczy się fenderów.


HAMULEC CZY FENDER JAKA RÓŻNICA?

Hamulec pozwala na hamowanie - szybkie wytracenie prędkości. Fender pełni wyłącznie funkcję ochronną i nie służy do hamowania. Niektórzy riderzy preferują takie rozwiązanie, aby ograniczyć przypadkowe naciskanie hamulca. Intensywnie używany hamulec ulega eksploatacji i wymaga wymiany. Fendery są elementami stałymi i cieszą się dużą wytrzymałością.

Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV