Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!

Rączki (gripy)

Sortuj według

DO CZEGO SŁUŻĄ GRIPY?

Gripy zwane są inaczej chwytami lub rączkami. Zakładamy je na oba końce kierownicy, a ich zadaniem jest umożliwienie pewnego i komfortowego chwytu. Pewne trzymanie kierownicy to podstawa - wyczucie sprzętu nie tylko pozwoli na wykonywanie skomplikowanych sztuczek, ale pomoże uniknąć przykrych incydentów, jak np. wyślizgnięcie się kierownicy z rąk. Drugim podstawowym zadaniem gripów jest zapewnienie komfortowego trzymania kierownicy.


CHWYTY TWARDE I MIĘKKIE

Jeżeli gripy są wykonane z twardej mieszanki tworzyw, ich użytkowanie może być mniej komfortowe, należy jednak pamiętać, że ręce w końcu przyzwyczają się do twardej struktury chwytu, a sam chwyt będzie dużo wytrzymalszy niż jego miękki odpowiednik.

Materiał z jakiego wykonane są rączki zapewni dodatkowe tłumienie drgań w czasie jazdy na hulajnodze. Wybór gripów nie jest sprawą oczywistą. Pod uwagę należy wziąc wyżej wymienione czynniki, jak i dopasować rączki pod względem koloru do całej hulajnogi.


JAKA STRUKTURA GRIPU JEST NAJLEPSZA?

Gripy możemy podzielić na te o gładkim wykończeniu oraz płytkim i głębokim żłobieniu. Różnią się także grubością ścianki, co ma wpływ na ich ostateczną twardość lub miękkość. Cieżko powiedzieć, który z nich jest najlepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb raidera oraz fitowania akcesoriów z pozostałym sprzętem.

Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV