Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!

Barendy

Sortuj według

CZYM SĄ BARENDY?

Barendy to inaczej zatyczki na końce kierownicy. Zabezpieczają przed niszczeniem i szlifowaniem się kierownicy podczas uderzania jej w różne podłoża, zwłaszcza te twardej i chropowatej strukturze.


JAKIE BARENDY WYBRAĆ?

Barendy dobieramy przede wszystkim pod kątem średnicy naszej kierownicy. Cała reszta zależy już tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. To czy wybierzemy barendy metalowe czy nylonowe ma głównie znaczenie estetyczne. Najlepiej dobrać takie barendy, które pasują wizualnie do posiadanych przez nas gripów jak i całej hulajnogi.


BARENDY = BEZPIECZNA JAZDA!

Mocno wtarte, wyszlifowane lub uszkodzone końce kierownicy mogą być bardzo ostre i niebezpieczne. Podczas wykonywania różnych, skomplikowanych, bardzo dynamicznych tricków łatwo może dojść do szalenie niebezpiecznych wypadków, skaleczeń i poważnych urazów. To właśnie dlatego Barendy są tak ważne. Dzięki nim końce kierownicy nigdy nie mają odsłoniętych ostrych krawędzi, a więc nie ma ryzyka zaistnienia niebezpiecznego incydentu.


JAK CZĘSTO WYMIENIAĆ BARENDY?

Barendy regularnie narażone są na uderzenia i tarcie o różne powierzchnie. W związku z tym ich zużycie zależne jest od intensywności i terenu jazdy. Decyzję o ich wymianie możemy podjąć w zasadzie z dwóch powodów. Najczęstszym jest ten estetyczny. Mocno wytarte i poobijane wyglądają źle, dlatego wtedy zakładamy nowe. Drugim powodem jest pęknięcie bądź inne poważne uszkodzenie barendy, powodujące, że przestaje ona spełniać swoją rolę.

Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV