Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!

Papiery ścierne

Sortuj według

PAPIERY ŚCIERNE

Papier ścierny gwarantuje pewny kontakt obuwia z deckiem hulajnogi. Dzięki temu podczas jazdy jak i wykonywania tricków, rider nie musi obawiać się o to, że spadnie z podestu.


JAKIE RODZAJE GRIP TAPE DO HULAJNOGI?

Na rynku istnieje kilka rodzajów grip tape. Najpopularniejszymi są klasyczne papiery. Nie brakuje jednak nowości w tym temacie. Ostatnią z nich są grip tapy wykonane z gumy. Ich zaletą jest łatwość czyszczenia i zwiększona wytrzymałość.


PAPIER ŚREDNIO CZY GRUBOZIARNISTY?

W tym temacie nie ma złotych oraz jedynych i słusznych rad. Jedyne co możemy powiedzieć to słynne “to zależy”. Każdy rider ma inne preferencje. Jeden docenia silny grip buta z deckiem, innemu nie będzie odpowiadał fakt, że przez to jego buty szybciej się niszczą, albo podczas wykonywania tricku tarcie jest zbyt duże. Każdy ma swój indywidualny styl jazdy i uwzględniając go, powinien sam wybrać idealny papier dla siebie.


JAK CZĘSTO WYMIENIAĆ GRIP TAPE W HULAJNODZE?

Tu znowu wiele zależy od indywidualnych preferencji i odporności ridera na czynniki estetyczne :)

Są riderzy, którzy cenią sobie jak najmocniejszy grip i będą zmieniali papier często. Inni nie znoszą gdy deck ich hulajnogi jest brudny, przez co też będą zmieniali często grip tape.

Jeśli nie należysz do riderów, dla których estetyka jest aż tak ważna, wymieniaj grip tape zgodnie z jego zużyciem. Kiedy widzisz, że jego powierzchnia jest mocno wytarta, ma dziury, zaczyna odklejać się od podestu, albo nie zapewnia ci komfortowej przyczepności, to najwyższy czas na zmianę!

Warto zauważyć, że papiery ścierne o grubej ziarnistości zwykle cechują się też większą wytrzymałością i dłuższym czasem eksploatacji niż ich średnioziarniste odpowiedniki. Wyróżnić tu też można wspomniane grip tapy wykonane z gumy. Ich wytrzymałość będzie zdecydowanie największa, a do tego guma w przeciwieństwie do podłoży papierowych, całkowicie odporna jest na czynniki atmosferyczne - zwłaszcza wysokiej wilgotności i wody.

Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV