Darmowa wysyłka powyżej 200zł*
Najbliższa wysyłka paczek: poniedziałek o 17:45
365 dni na zwrot!
+48 22 230 26 90 [email protected]
koszyk

Kendamy

Kendama – to wymagający, pochodzący z Japonii sport, w którym liczy się przede wszystkim zręczność i cierpliwość. Nawet najprostsze tricki, polegające na łapaniu drewnianej kuli na jedną z trzech miseczek, dają dużą satysfakcję i mogą budzić uznanie.

Ken (miecz) wykonany może być z drewna klonowego, buku, wiśni czy nawet bambusa, przez co cała kendama może być lżejsza, cięższa oraz różnić się twardością.
Kulka (tama) wykonana jest z tego samego rodzaju drewna co ken i dodatkowo jest pokryta farbą. Może być śliska lub typu rubber, a niektóre nie mają żadnego malowania. Farba typu rubber zwiększa przyczepność kulki podczas robienia tricków.

Zarówno kendamy pokryte farbą, jak i te bez farby, po dłuższym/intensywnym użytkowaniu będą miały mniejsze lub większe wgniecenia i odpryski przez co ich powierzchnia też zyska na przyczepności, a w połączeniu z rozwijanymi umiejętnościami da niesamowite efekty.

Większość kendam jest tego samego, uniwersalnego rozmiaru i mają wysokość ok. 18cm i jest to również standard zawodniczy. Czasami kendamy posiadają, większe niż te standardowe cupy (miseczki), które ułatwiają łapanie tamy podczas robienia tricków.

Sortuj według
Subskrybuj nasz kanał YouTube - ScootiveTV