Darmowa wysyłka powyżej 200zł*
Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 17:30
365 dni na zwrot!
+48 22 230 26 90 [email protected]
koszyk

Porady techniczne

Techniczne sprawy dotyczące hulajnogi wyczynowej.

Gdzie najlepiej kupować hulajnogę?

Jazda wyczynowa na hulajnodze zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju, jednak zanim zaczniesz ćwiczyć pierwsze tricki, warto sprawdzić jaką hulajnogę powinieneś wybrać. Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Żeby uniknąć złych decyzji - przeczytaj nasz poradnik.

Hulajnoga kupiona w markecie sportowym a ta, kupiona w sprofilowanym sklepie z hulajnogami wyczynowymi. Dlaczego nie warto oszczędzać?

Seryjna, tania „marketowa” hulajnoga to sprzęt, który oferowany jest w wielu sklepach sportowych, supermarketach oraz na aukcjach internetowych. Najczęściej do zakupu takiej hulajnogi jesteśmy zachęcani jej niską ceną, która oscyluje między 150 a 350 zł. Przestrzegamy przed zakupem takiego sprzętu. Hulajnogi te nie zawsze są projektowane przez osoby znające się na budowie i technologii projektowania hulajnogi wyczynowej, co powoduje, że nie nadają się one do jazdy ekstremalnej. Często są to hulajnogi, których elementy są regulowane w różnych płaszczyznach, a to stwarza ryzyko upadku, gdyż wszystkie ruchome części w takiej hulajnodze, przy obciążeniach towarzyszącym jeździe wyczynowej, ulegają rozregulowaniu oraz powstają niemożliwe do zniwelowania luzy. Kupno takiej hulajnogi będzie wiązało się z ciągłymi awariami, a w następstwie kupnem nowego sprzętu, gdy tylko zaczniesz ćwiczyć pierwsze tricki.

Hulajnogę stworzoną od początku do jazdy wyczynowej rozpoznać można nie będąc ekspertem w tej dziedzinie. Taka hulajnoga jest wykonana z wysokojakościowych materiałów, posiada profesjonalny system kompresji, a spasowanie jej (nieregulowanych) elementów stoi na wysokim poziomie. Hulajnoga wyczynowa zaprojektowana jest przez specjalistów, którzy projektują hulajnogi z pasją i przede wszystkim z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Marek produkujących wyczynowe hulajnogi jest bardzo wiele i każda wyróżnia się czymś szczególnym. Co za tym idzie, wybór seryjnych hulajnóg wyczynowych jest bardzo szeroki i każdy może znaleźć sprzęt pasujący do indywidualnych preferencji użytkownika. Cena takiej hulajnogi mieści się w granicach między 500 a 1400 zł i uzależniona ona jest od producenta oraz zastosowanych w niej komponentów. Przy wyborze takiej hulajnogi mamy pewność, że została ona zaprojektowana z myślą o wykonywaniu tricków i na pewno dłużej wytrzyma obciążenia na jakie narażona jest w trakcie wykonywanych tricków.

Seryjna hulajnoga wyczynowa, czy „custom” składany z oddzielnych części?

Seryjne hulajnogi wyczynowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania i gwarantują, że zastosowane części na pewno do siebie pasują. Jednak, jak sama nazwa wskazuje, są to części seryjne, które nie zawsze muszą Ci się podobać lub spełniać Twoje oczekiwania.
Zaletą hulajnogi wyczynowej składanej z oddzielnie dobieranych części, jest możliwość stworzenia sprzętu idealnie dopasowanego do użytkownika. Cena takiej hulajnogi mieści się w przedziale między 1200 a nawet 3500 zł, ale w tym przypadku, masz pewność posiadania unikalnego egzemplarza.

Przy doborze części swojej wymarzonej hulajnogi, pamiętaj że nie wszystkie części do siebie pasują! Zanim zrealizujesz zamówienie w sklepie Scootive, zasięgnij informacji u pracowników sklepu, aby mieć pewność, że wszystkie wybrane przez Ciebie części pasują do siebie nawzajem.