Najbliższa wysyłka paczek: jutro o 18:30
365 dni na zwrot!
Porady techniczne

Jaki widelec?

Wybierając widelec do hulajnogi wyczynowej musisz jednocześnie zdecydować o wyborze innych części takich jak koła w odpowiednim rozmiarze czy system kompresji, który ma też wpływ na wybór kierownicy.

Nowy widelec a system kompresji

Do widelca przystosowanego pod system HIC musisz dokupić shim HIC, washer (podkładkę kompresyjną) oraz śrubę kompresyjną dopasowaną do widelca. Widelce HIC w większości przypadków posiadają w komplecie jedynie oś koła, zdarza się jednak, że są wyposażone w dedykowane śruby kompresyjne.
Widelce HIC w naszym sklepie

Do widelca przystosowanego pod system SCS musisz dokupić śrubę kompresyjną oraz washer (podkładkę kompresyjną). Widelce SCS w większości przypadków posiadają w komplecie jedynie oś koła, zdarza się jednak, że są wyposażone w dedykowane śruby kompresyjne.
Widelce SCS w naszym sklepie

Do widelca przystosowanego pod system IHC, w większości przypadków nie musisz nic dokupować. Widelce te zazwyczaj posiadają wszystkie potrzebne elementy umożliwiające poprawne zmontowanie systemu kompresji (shim IHC, washer wraz ze śrubą kompresyjną oraz c-ring).
Widelce IHC w naszym sklepie

Do widelca przystosowanego pod system ICS-10, we wszystkich przypadkach musisz pamiętać, aby dokupić śrubę kompresyjną, której nie ma w zestawie. Do skręcenia systemu kompresji będzie też potrzebny długi klucz imbusowy 6mm.
Widelce ICS-10 w naszym sklepie

Nowy widelec a koła

Każdy widelec jest przystosowany pod dany rozmiar kół (średnica oraz szerokość). Jeżeli jest on przystosowany pod koła o wymiarach 110mm x 24mm, nie będzie on pasował do kół o wymiarach 120mm x 24mm lub innych.
Jakie koła wybrać?
Koła w naszym sklepie
Widelce w naszym sklepie

Question Box

Waga w przypadku widelca do hulajnogi wyczynowej, niestety nie odpowiada jednoznacznie na pytanie jakiej jest on jakości. Występują widelce bardzo lekkie, które są jednocześnie jednymi z najbardziej wytrzymałych. Zdarza się również odwrotna sytuacja, kiedy bardzo ciężkie widelce okazują się słabymi jakościowo.

Odpowiedni shim HIC to taki, który jest o 1cm dłuższy od długości, na jaką wystaje widelec po zamontowaniu go w podeście wraz ze sterami. Skorzystaj z naszego kalkulatora shimów tutaj.

Odpowiedni shim IHC to taki, który jest o 1cm dłuższy od długości, na jaką wystaje widelec po zamontowaniu go w podeście wraz ze sterami. Skorzystaj z naszego kalkulatora shimów tutaj.

Washery są produkowane do konkretnych systemów kompresji, więc w zależności od tego, jaki system posiadasz taki washer musisz wybrać.

Jeżeli nie jesteś pewny, jaki system kompresji posiadasz, sprawdź nasz poradnik na temat systemów kompresji.